O niektórych lękach kobiet

„Lęk jest przyjacielem, którego musimy nauczyć się słuchać. Powinniśmy nauczyć się z nim żyć, a nie uciekać od niego i udawać, że go nie ma” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. Stanisław Szlassa, współautor książki „O niektórych lękach kobiet”.

„Lęki dotyczą właściwie każdej sfery życia. (…) Razem z Katarzyną Matusz-Braniecką napisaliśmy książkę aby oswoić lek i zaprzyjaźnić się z tą sferą życia, która jest dla nas tak bardzo oczywista, tak bardzo nam towarzyszy w życiu, a która jest często zaniedbywana i czasem staramy się nawet jej nie widzieć, co jest ogromną krzywdą” – mówił rozmówca Anny Czytowskiej.

„Lęk jest przyjacielem, którego musimy nauczyć się słuchać. Powinniśmy nauczyć się z nim żyć, a nie uciekać od niego i udawać, że go nie ma” – dodał.

„Książka jest dedykowana również dla mężczyzn, aby oswajali w sobie lęki kobiet, partnerek, żon i żeby bardziej świadomie mogli odpowiedzialnie towarzyszyć i wspierać w sytuacjach lękowych” – powiedział ks. Szlassa.

W rozmowie poznaliśmy również odpowiedzi na pytania takie, jak m.in.:

– Czy brak stawiania granic w związku jest oznaką lęku przed utratą danej relacji?

– Co należy zrobić, aby po trudnym doświadczeniu poprzedniego związku, nie przenosić tych zranień na nową relację?

Artykuł pochodzi ze stronyhttps://siodma9.pl.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i odsłuchania całej rozmowy  – https://siodma9.pl/wiadomosci/item/5306-ks-stanislaw-szlassa-lek-jest-przyjacielem-ktorego-musimy-nauczyc-sie-sluchac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *